Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Fallout (2024-)

7 kere ölmesi gerekiyordu elemanın. Çiziksiz çıktı. Oyunlardaki bir buga falan göndermedir umarım.

Dizi çok güzel gidiyor da ben bu evrendeki teknolojinin tutarsızlığına feci kılım. Siyah beyaz 32 ekran tvler öküz gibi pip boylar bir sürü analog eski tip teknoloji vs. Gelişirken bu kadar cahil kalmış topluluktan da böylesine bir gte gelmiş evren çıkardı zaten
Oyunun kendi hikayesinde buna değiniyor bir yerden sonra bizdeki teknolojiden ayrılıyor oyundaki teknoloji.

Son düzenleme:
7 kere ölmesi gerekiyordu elemanın. Çiziksiz çıktı. Oyunlardaki bir buga falan göndermedir umarım.

Dizi çok güzel gidiyor da ben bu evrendeki teknolojinin tutarsızlığına feci kılım. Siyah beyaz 32 ekran tvler öküz gibi pip boylar bir sürü analog eski tip teknoloji vs. Gelişirken bu kadar cahil kalmış topluluktan da böylesine bir gte gelmiş evren çıkardı zaten
Bu evrende transistör icat edilmediği için teknolojiler böyle. Zamanın belli bir noktasına kadar bizim dünya tarihimizle oyunun tarihi birebir aynı. Sonra dediğim faktörden sonra dünyamızın cizgileri farklılaşıyor

Diziyi sanki 2 kişi yapmış gibi. Biri harika işler çıkartmış, o uyumaya geçince komşu çoçuğu gelip bilgisayarı kurcalar gibi kurcalamış. Atom bombasından süt dolabı ile kurulan, sensör makinalı silahtan kaçan adam hemde yürüyerek, kollarından jet ateşleyici çıkan ama ayıya yada bi başkasına bununla vurumayan teneke şovalye.. sığınaktaki tipler zaten çok cringe :oleyo2:

Diziyi sanki 2 kişi yapmış gibi. Biri harika işler çıkartmış, o uyumaya geçince komşu çoçuğu gelip bilgisayarı kurcalar gibi kurcalamış. Atom bombasından süt dolabı ile kurulan, sensör makinalı silahtan kaçan adam hemde yürüyerek, kollarından jet ateşleyici çıkan ama ayıya yada bi başkasına bununla vurumayan teneke şovalye.. sığınaktaki tipler zaten çok cringe :oleyo2:
Başta yazdıklarında çok haklısın da, sondakine pek katılmıyorum. Sığınaktakiler pek zorluk görmemiş,dış dünyadan izole kişiler. Belli bir düzende ve kanunda yaşamışlar. Bu onu daha da gerçekçi yapıyor. Kısaca tarla fareleri hepsi. Şu belki haklılık oluşturabilir. Sığınak hayatı pek anlatılmadı. Sığınak sakinleri arasındaki ilişkiler nedir, nasıl yaşarlar; pek anlatılmamış. Eğer anlatılsaydı, daha kaliteli sezon olurdu. Çünkü yer yer pip-boy, hack yapma, sınıf gibi referanslar kullanmışlar.

Şu videoyu rehber olarak izleyebilirsin;

Sonunda bitti. Çok güzeldi, oyunlarına hakim olsam çok daha fazla keyif alırdım. Bir iki araştırma yaptım. Fallout evrenine dair en güncel zaman dilimi şu an dizide işleniyor. Bir nevi canon hikaye ile kimsenin bilmediği yeni mevzulara geçiş yapma ve evrende büyük değişikliklere gitme ihtimalleri var. Sonsuz enerji kaynağı şeysi doğru ellerde o evrendeki kaosu bitirir. Devam oyunları yapıp parayı kırmak adına diziyi ortalama bir sonla, radikal değişiklikler yapmadan bitirirler ama büyük ihtimalle.

Sonunda bitti. Çok güzeldi, oyunlarına hakim olsam çok daha fazla keyif alırdım. Bir iki araştırma yaptım. Fallout evrenine dair en güncel zaman dilimi şu an dizide işleniyor. Bir nevi canon hikaye ile kimsenin bilmediği yeni mevzulara geçiş yapma ve evrende büyük değişikliklere gitme ihtimalleri var. Sonsuz enerji kaynağı şeysi doğru ellerde o evrendeki kaosu bitirir. Devam oyunları yapıp parayı kırmak adına diziyi ortalama bir sonla, radikal değişiklikler yapmadan bitirirler ama büyük ihtimalle.
Hacı birçok radikal değişiklik yaptılar. Zaten Hardcore fallout'çuların bir çok haklı eleştirisi var bu yüzden. Örneğin; ghoul lore'unu tamamiyle kafalarına göre değiştirdiler.

Hacı birçok radikal değişiklik yaptılar. Zaten Hardcore fallout'çuların bir çok haklı eleştirisi var bu yüzden. Örneğin; ghoul lore'unu tamamiyle kafalarına göre değiştirdiler.
Ayrıca her boku Vault'a atmaları da çok nonoşça olmuş. Neymiş ulusal özeleştiri, kapitalizm falan. İyi güzel de Fallout'un olayı o değil ki sadece ? "War, never war changes" sözü dünya devletlerin bencil ihtiraslarını da konu alır. Bunun alt metni doğru düzgün işlenmemiş. Eksik bulmak istesek çokça bulabiliriz dizide.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık