Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Cobra Kai (2018-)

Tür: Dövüş sanatları, Dram, Komedi
Bölüm Sayısı: 50
Yayınlandığı Tarihler: 2018-
Programın Yaratıcısı: Josh Heald, Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Uyarı: Dizi Karate Kid serisinden spoiler içermektedir. Eğer ben filmleri izleyip diziye başlayacam diyorsanız tanıtımı falan okumayın direkt 3 filmi de izleyin gelin. Yok bana fark etmez diyorsanız devam edebilirsiniz.

Dizi ilk filmden 30 yıl sonrasını ele almaktadır. Johnny Lawrence, ilk filmdeki karate turnuvasını kaybettikten sonra hayatı pek iyi gitmemiş. Ayrıldığı bir eşi ve kendisine sinirli olan bir oğlu vardır. Diğer taraftan Daniel LaRusso'nun daha iyi bir hayatı vardır. Kendi araba satış bayiliğini kurmuştur ve iyi giden bir aile ilişkisi vardır. Johnny, bir gün sokakta dayak yiyen bir genci kurtarır. Miguel ismindeki genç, Johnny'nin karatesinden etkilenir ve onun öğrencisi olmak ister. Johnny başlarda pek istekli olmaz ama sonra bazı olayların etkisi ile bu teklifi kabul eder. Cobra Kai yeniden kurar ve yeni öğrenciler yetiştirmeye başlar.

Son düzenleme:
Yeni sezonunu aşırı merakla bekliyorum. Hawk'ın hikayesi tamamlandı gibi ama yine de Hawk hep favorim olduğu için hikayesini daha farklı evrelerde görmek istiyorum. Jhonny'nin karakter gelişimi ve Anthony'nin yeni bir Miyagi-do'nun Daniel'ı olmasını beklentilerimin arasında. Cidden Daniel iyi bir oyuncu. Eğer dövüş üzerine de kendini geliştirirse mükemmel sezon bizi bekliyor olacak.

William Zabka, Piton filminde oynamıştı, eyy gidi.

Kanal D'nin gece yayınladığı dandik filmlerden tanıyoruz.
Kanal D çok dandik filmler yayınlardı harbi. Uçaktaki Dehşet, Mükemmel kaçış, Derinlerdeki dehşet ve timsahlı filmleri vardı. Üzücü yanı William Zabka çok filmde oynamış olmasına rağmen kariyerinde iyi bir sükse gösterememiş. Umarım Cobra Kai ile iyi bir ivme kazanır. Bu arada bu ayran gönüllü Daniel hiç mi yaşlanmaz. Adam 60 yaşında 45 yaş gibi.

Hem aşırı övülüyor diye hem de nostaljik duygularla bir iki dövüş sahnesine bakmıştım bunun ama aşırı yavan gelmişti. İki üç meraklı genç eline telefon alıp film çekmeye çalışmış gibiydi.

Hem aşırı övülüyor diye hem de nostaljik duygularla bir iki dövüş sahnesine bakmıştım bunun ama aşırı yavan gelmişti. İki üç meraklı genç eline telefon alıp film çekmeye çalışmış gibiydi.
2. sezon full öpüşmeydi ya. Haklısın. Benim için Amerikan Shounen Jump'ıdır Karate Kid. Lakin, kötü bir gençlik dizisi değil. Belki de en iyisi benim için. Johnny ve Daniel'in hikayesi ve Cobra Kai ile Miyagi Do felsefesi ilgi çekici olduğundan dolayıdır belki. Bir de şu son sezonla beraber Daniel'in oğluna geçecek hikaye. Orada eski Karate Kid havası alacağıma inanıyorum. Miyagi Do'nun o durgun ve sakin felsefesini hissetmek istiyorum cidden.

Diziyi bitirdim sonunda. Öncelikle son zamanlarda ki izlediğim en kaliteli işlerden biri olduğunu söylemeliyim. Diziyi yapanlar kesinlikle elindeki malzemeyi nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Kesinlikle çok iyi gidiyorlar. Eksileri var elbet. Öyle hepsi çok sıkacak kadar değil. Ama bir şey var ki o bazen cidden insanı soğutuyor. Oda zorlama dram. Sadece gençler arasına olan değil, bazen Johnny ve Daniel arasında da oluyor bu. Hani sırf bir şeyler olsun da dram koyalım diye gereksiz kavgalar oluyor bazen. Çok yok böyle sahne ama dediğim gibi insanı diziden soğutuyor. Umarım bunu ilerde azaltırlar.
Neyse... Özellikle geçmiş filmlerdeki her etmeni çok iyi kullanıyorlar. Her ne kadar dizi Johnny ve Daniel odaklı olsada geri dönüşü en güzel olan karakter bence John Kreese oldu. Çok güzel işlediler kendisini. Dizinin en güzel yanlarından biri kesinlikle Kreese'in Vietnam fbleriydi. Terry Silver zaten sevdiğim bir karakterdi. Geri dönmesi beni çok mutlu etti. Bakalım son sezonu güzel kapattılar. 5. sezonu merakla bekliyorum.

Son düzenleme:
Evet zaten ilk sezon Youtube için çekiliyor fanlar tarafından yapılıyor. Sonra diziyi Netflix satın alıyor.

Büyük beklentilere girerek izlemeyin çünkü bu diziyi çok övülen yerlerden duyarak izlerseniz beğenmezsiniz.
Kalitesi her sezonda daha da artıyor. Karakter gelişimini harika işliyorlar. Her sezonda en az 3-4 kişinin gelişimini ilmek ilmek işliyorlar. Netflix'te en sevdiğim 3-4 diziden biridir kesinlikle ve rakip olduğu diziler devasa bütçeli diziler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık