Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Marco

Kim Kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    340
Marco ve Rayleigh bu seride benim için her zaman başka yerde olacaklar.

İkiside en kritik anlarsa serinin akışını tamamen değiştirdiler

*Marco gerek Marineford gerek wanoda Luffy için savaşmıştır hemde çok kritik müdahalelerde bulunmuştur ..ilk göründüğü andan bu yana her zaman Baştan aşağıya karizmadir Marco..

* Rayleigh olmasa sayfanın belkide tüm hikayesi bitecekti

Not:Bb ve tayfasının sonu geldiğinde Marconun yüzünü görmek isterim

Marco'nun meyvesi sayesinde tanklayamayacağı bir saldırı olduğunu düşünmüyorum (en azından aksini görmedik) fakat AP de sorunu var. Bir silah kulansa AP sorununu da çözebilir ama bir kaç panel hariç Marconun ciddi savaşlarında silah kullandığını görmedik. AP si en yüksek saldırısı kuş formundayken kullandığı ayak pençeleri. Haki ile kaplandığında ciddi zararlar verebilir.

Diğer yandan Katakuri var. Uyanmış Logia gücü barındıran ama logia olmayan (ulan Oda :D ) bir meyvesi var ve Silahlanma Hakisi seviye olarak iyi. Wanoda görseydik Katakuriyi kesin Ryuosu çıkacaktı ama neyse. Gözlem Hakisine diyecek bir şey yok zaten adam Geleceği Görüyor. Olay da tam burda patlıyor işte.

Şimdi herkes Luffy vs Katakuriyi normal, ölümüne, %100lerin verildiği bir dövüş gibi görüyor ben bu savaşın mental bir savaş, hatta ne kadar öyle olmasa da Luffy'e kattıkları açısından bir Çırak vs Usta antreman savaşı gibi görüyorum. Bundan dolayı tüm savaş boyunca Katakuri öldürme isteğiyle, full + full saldırmadı Luffye. Bunda okeysek diğer bir olaya geçiyorum. Gelecek Görüşü. Bizzat gördük Katakuri sakin kaldıkça ve Hakisi tükenmedikçe 1 vs 1 de dayak yemiyor. Snake Man i bile dodgeluyor. Kaido'nun ki gibi bir speed blitz seviyen yoksa Katakuriye vuramazsın. Seride gerçekleşmiş tüm dövüşlerde bir hikaye akışı, plot vardı fakat biz VARSAYIMSAL bir dövüşü konuşuyoruz o yüzden elimzideki donelerle bir oyunmuş gibi düşünmemiz ve tüm özellikleri göz önünde bulundurmamız gerekiyor.Bu adamın şu ana kadar yediği dayaklar soğuk kanılığını kaybettiği ya da 3. bir kişinin habersiz vurmasıyla oluştu. Aokiji bile WB nin hakili saldırısı Katakuri gibi dodgelarken 3. bir kişi olan Jozudan omuzu yemişyi. Gözlem Hakin ne kadar iyi olsa da olsun bire bir değil de çoklu savaşlarda neyin nerden geleceğini her zaman ön göremiyorsun. Bundan dolayı bu dövüş 1 vs 1 gerçekleşeceği ve Katakurinin her hangi bir dikkatini dağıtacak, soğuk kanlılığını kaybettirecek bir şey olmayacağı için bu VARSAYIMSAL savaşta Katakuri Hakisi tükenene kadar Marconun tüm saldırılarını dodgelar. Marco da Meyvesinin tükettiği extra stamina tükenene kadar zarar almaz.E bu vaziyette kimse kazanamaz ki? Hayır. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. Hangisi ilk önce tükenirse o kaybedecek. Bu kişi de Marco olur çünkü King ve Queen ile savaşında gördük 1 saat bile sürmemesine rağmen ikisini tek başına tutmak için çok stamina harcadı ve bi ara pili bitmiş şekilde yerde yatıyordu. Birebir ölümüne bir savaşta da kimse öyle bir pozisyonu affetmez hem de korsanların dünyasında. Katakurinin Hakisi ise 10 saatten fazla süren savaştan sonra bile hala aktifti. Katakuri'nin APsi konusunda ise Mogurası var. Matkap gibi döndürüp vurduğunda nasıl bir etki bıraktığını gördük. Luffye karşı bilerek fazla kullanmadığı için millet Katakuriyi yumruklardan ibaret sanıyor.

Bu doneler ışığında Katakuri zorlansa da alır diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık